تبلیغات
راه رهایی ، خردگرایی - 10شهر ساحلی جهان
راه رهایی ، خردگرایی
نتوانستم فریاد بزنم سكوت کردم
نوشته شده در تاریخ 1390/06/21 توسط دانشجویی جهانگردی | نظرات ()

میامی ـ آمریكا

این شهر یكی از بهترین ساحل‌های جهان را دارد كه حدود 90 مایل در سواحل اقیانوس آتلانتیك امتداد دارد و هم‌نام شهر میامی است. هم‌چنین از رستوران‌های دریایی و هتل‌های استاندارد و لوكس بهره می‌برد.

دبی ـ امارات متحده عربی

ساحل مشهور جمیرا (jumeirah) كه در سال‌های اخیر شاهد تغییرات فراوانی بوده و صحراهای بی‌كران و ساختمان‌های مدرن دبی، این شهر را به یكی از قطب‌های گردشگری جهان تبدیل كرده است.

بارسلونا ـ اسپانیا

این شهر یكی از زیباترین شهرهای ساحلی جهان است كه به‌دلیل واقع شدن در سواحل مدیترانه سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است. ساحل مشهور بارسلونتا (Barceloneta) ساحل اصلی این شهر محسوب می‌شود و سالانه میزبان نزدیك به هفت میلیون گردشگر است.

ریودوژانیرو ـ برزیل

این شهر كه از سال‌ها پیش به‌عنوان یكی از بهترین شهرهای ساحلی جهان شناخته می‌شود، به‌دلیل داشتن سواحل زیبا، سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر است. برگزاری كارناوال‌های نمایشی نیز در سال‌های اخیر به جاذبه‌ی جدید گردشگری این شهر تبدیل شده است. اكنون بهترین ساحل این شهر ساحل كوپاكابانا (Copacabana) است كه حدود 5/2 مایل امتداد دارد.

 

كیپ تاون ـ آفریقای جنوبی

این شهر در سال‌های اخیر به یكی از قطب‌های گردشگری جهان تبدیل شده و یكی از دلایل آن سواحل زیبا و آفتاب سوزان آن است كه موجب جذب گردشگران به این شهر برای آفتاب گرفتن می‌شود. بهترین ساحل شهر نیز ساحل كلیفتن (Clifton) است كه به‌دلیل قرار گرفتن در كنار یك خلیج زیبا، سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر است.

لس‌آنجلس ـ آمریكا

شهر لس‌آنجلس علاوه بر این‌كه مركز فرهنگ و سرگرمی جهان به‌شمار می‌رود، صدها ساحل زیبا را نیز دارد كه هریك از آن‌ها بارها برای ساخت صحنه‌های مختلف فیلم‌های سینمایی مشهور جهان، مورد استفاده قرار گرفته‌اند. بهترین ساحل این شهر ساحل سانتا مونیكا (Santa Monica) است.

برایتون ـ انگلستان

این شهر ساحلی در جنوب انگلستان واقع شده و از سال‌ها قبل به‌دلیل احداث امكانات متعدد رفاهی ویژه‌ی گردشگران به یك مقصد جهانی گردشگری تبدیل شده است. ساحل برایتون به‌دلیل نیمكت‌های خاص آن كه به رنگ‌های سفید و قرمز هستند، معروف است و بهترین ساحل این شهر است.

سیدنی ـ استرالیا

این شهر علاوه بر داشتن سواحل زیبا، به‌دلیل وجود یك سالن اپرا و دیگر جاذبه‌های گردشگری طبیعی، مقصد نخست گردشگری قاره‌ی اقیانوسیه به‌شمار می‌رود. بهترین ساحل این شهر، ساحل باندی (Bondi) است كه شهرت اصلی آن به‌دلیل برگزاری مسابقات اسكی روی آب است.

مومبای ـ هندوستان

شهر مومبای علاوه بر یك شهر ساحلی، یكی از قطب‌های تجاری، مالی، صنعتی و مركز اصلی پایتخت فیلم‌سازی هندوستان محسوب می‌شود. بهترین ساحل این شهر چوپتی (Chowpatty) است كه به‌دلیل استفاده از آن در فیلم‌های مختلف سینمای هندوستان شهرت جهانی دارد.

ونیز ـ ایتالیا

سواحل شهر ونیز به‌دلیل عبور قایق‌های زیبا و معماری منحصر‌به‌فرد بناهای تاریخی این شهر به سواحل زیبا و رمانتیك شهرت دارند. بهترین ساحل این شهر كه یكی از میادین آن نیز محسوب می‌شود، میدان سن مارك (St Mark) است كه در میان دریا و یكی از تالاب‌های شهر واقع شده است.

در انتخاب 10 ساحل یادشده، عواملی مانند امكانات ساحلی، بهداشت، حمل‌ونقل شهری، نزدیكی به فرودگاه و زیرساخت‌های الكترونیكی درنظر گرفته شده‌اندنظر فراموش نشه. به چه مطالبی نیاز دارید؟