تبلیغات
راه رهایی ، خردگرایی - 4 اصل در برخورد با دروغگوها
راه رهایی ، خردگرایی
نتوانستم فریاد بزنم سكوت کردم
نوشته شده در تاریخ 1390/06/15 توسط دانشجویی جهانگردی | دیدگاه شما ()

  •  آرامش تان را حفظ كنید
عصبانیت و حمله كردن تنها می‌تواند اوضاع را پیچیده و نفرت میان شما و دروغگوی مقابل‌تان را بیشتر كند. شما با آرامش زودتر به نتیجه خواهید رسید. طوری رفتار كنید كه فرد مقابل‌تان احساس نكند موضوع را فهمیده‌اید. او را متهم نكنید و در مقام قضاوت قرار نگیرید. بگذارید گمان كند كه تنها یك گفت‌وگوی دوستانه، بدون هیچ شكی میان شما اتفاق می‌افتد. قبل از هرگونه قضاوت شما باید در مورد ادعای‌تان نسبت به دروغگو بودن او مطمئن شوید و تلاش كنید كه او را بیهوده به چیزی متهم نكنید.
  •  منتظر توضیح بمانید
یك سوال كلی بپرسید و بعد سعی كنید سوالاتی كه نمی‌توان با یك كلمه به آن جواب داد را مطرح كنید. جوری سوال كنید كه فرد مقابل‌تان مجبور باشد پاسخی طولانی و كامل را به سوال‌تان بدهد. دروغگوها از توضیح دادن بیزارند و حین بیان توضیحات‌شان مدام از این واهمه دارند كه مچ‌شان گرفته شود. نگذارید كه با پاسخ‌های كوتاه، بی‌تفاوت و چند كلمه‌ای از روشن كردن موضوع طفره بروند و البته نگذارید كه احساس كنند بازجویی می‌شوند و مورد شك قرار گرفته‌اند.
  •  شك‌تان را پنهان كنید
وقتی او به سوال‌تان جواب می‌دهد، حرفش را قطع نكنید و بگذارید با تمركز به سوال‌تان جواب دهد. تنها با رها كردن او در حالت عادی است كه می‌توانید در مورد حرف هایش قضاوت كنید. بگذارید تا جایی كه می‌تواند داستانش را بپروراند. شما راحت‌تر می‌توانید تناقض حرف‌هایش را در یك صحبت طولانی مشاهده كنید. اگر مكالمه‌تان را از مسیر آرامش خارج نكنید و شرایطی را فراهم كنید كه او فكر كند حرف‌هایش پذیرفته شده است، او میل بیشتری به پروراندن داستانش و طولانی‌كردن بحث خواهد داشت و این می‌تواند برگ برنده‌ای برای شما باشد.
  •   او را امتحان كنید
موضوع را تغییر بدهید. درحالی‌كه راستگوها از این تغییر ناگهانی شوكه می‌شوند و سعی می‌كنند بحث در مورد موضوع قبلی را ادامه دهند، دروغگوها از این تغییر موضوع استقبال می‌كنند و با خیال راحت در مورد موارد دیگر حرف می‌زنند. آن‌ها به محض تغییر‌كردن بحث گمان می‌كنند كه شما موضوع را فراموش كرده‌اید و اطمینان‌تان نسبت به او را به دست آورده‌اید.


طبقه بندی: آموزشی، 
نظر فراموش نشه. به چه مطالبی نیاز دارید؟